Ma arvan, et viimased kuus aastat on november minu jaoks olnud intensiivne „näpud savis“ kuu. Nimelt võtan tavaliselt vähemalt kolm nädalat puhkust, et pühenduda savitööle. Ma ei sõida soojale maale, vaid veedan kvaliteetaega oma savitoas. Novembri õhtud on nii pimedad, et millekski muuks ei jätku energiat. Töö kõrvalt ei jõua ma teha nii palju, kui sooviksin, ja mul kulub aega, et treimise lainele saada. Üks aasta tegin 100 tassi, hiljem olen keskendunud rohkem vaasidele.
Sel aastal jätkasin traditsiooni ja valmistasin vaase ning kausse.
Lõppskooriks kujunes kaheksa päeva intensiivset tööd: neljal päeval treisin ja neljal puhastasin ning graveerisin. Valmis sain 50 vaasi, 26 kaussi ja ühe tordialuse. Tahtsin tegelikult teha kaks korda rohkem, kuid treimin väga aeglaselt ja iga tööetapp võtab oma aja. Viimati treisin tõsisemalt augustis ja ka siis üsna vähe. Viimase kausi puhastasin 1,5 tundi enne bussile minekut, kuna algamas oli koolinädal. Kõik alustatud tööd pidid valmis saama, sest treitud asjad oleksid minu äraolekul liialt ära kuivanud. Ajasurve tõttu pidin treimisele piiri panema, sest mulle meeldib treitud asju ka puhastada, mis omakorda nõuab aega.
Olen siiski oma tulemusega väga rahul. Pärast Mardilaata suutsin end kokku võtta ja treimist jätkata. Eriliselt hea meel on selle üle, et suutsin oma võimeid õigesti hinnata – kõik, mis treisin, sain ka õigeks ajaks puhastatud. Suvel on kausse keerulisem teha, sest need kuivavad liiga kiiresti ja ma ei taba alati õiget hetke. Seekord õnnestus kõik suurepäraselt. Ainsaks miinuseks oli see, et mu telefon oli pidevalt savine. Peaksin järgmisel korral messengeris veel rohkem teavitusi välja lülitama – mul pole iga sõnumi kohta märguannet vaja.
Vahel küsitakse, miks ma ikka ja jälle vaase või kausse teen. Vastus on lihtne: teatud värvi ja suurusega vaasid on otsa saanud. Kuigi mul on vaase järel, on valik väiksemaks jäänud. Kausse ei jõua ma samuti piisavalt teha, et täita nõudlust. Kausid võtavad toorelt palju ruumi, mis teeb nende valmistamise keeruliseks. Praegu ei tea ma veel täpselt, millal need asjad ettepõletatud saavad. Pärast põletamist tuleb need glasuurida ja uuesti põletada, mis võib võtta kuid. Kuigi osa töid saab kindlasti laatadeks valmis, jääb suurem osa järgmiseks aastaks.