Mis see sada kilo ikka treida on?

Tegelikult oli nii, et mul sattus kolm vaba päeva töönädala keskele ning kuidagi tekkis tunne, et tahaks treida. Mul on päris pikk nimekiri kõigest, mida tahtsin teha. Nii ma siis hakkasin otsast pihta.

Kui ma ütlen, et ma teen vaase, siis tavaliselt inimesed pööritavad selle peale silmi. Peamiselt kuna ma olen viimase kahe aasta jooksul üpris palju vaase teinud, aga reaalsus on ka see, et ma olen neid päris palju maha müünud. Kuna mu vaasid ei ole ühesugused ning ka suurus varieerub. Siis vahel tekib tunne, et mul on puudu just seda mingit konkreetset suurust. 

Treitud kolme kilosed vaasid kuivamas.

Eesmärgiks võtsin treida kümme ühe kilost, kümme kahe kilost, kümme kolme kilost ja kümme nelja kilost vaasi. Lisaks üks suur põrandavaas ka, mis mult just telliti.

Ma tahaks öelda, et ma olin üpris tubli! Päris kõike ma ei jõudnud siiski treida. Ma sain ühe, kahe ja kolme kilosed vaasid treitud. Nelja kiloste vaasidega mul jõud rauges. See oli ikkagi kolm päeva intensiivset treimist ning see on üpris väsitav. Neljastega oli see, et ma trein sellist kogust savi kahes osas ja kuna mina ühendan nö märjalt savitükid, siis ma kulutasin üpris palju aega kuumaõhupuhuriga neid kuivatades. Ning see osutus liiaks minu jaoks.

Videos on näha värskelt treitud ühe ja kahe kilosed vaasid. Nad treitud, aga kui nad on saanud nahkkuivaks siis ma puhastan neid potikedral ning peale seda teen ka vabakäega mustri peale.

Nelja kiloseid vaase treisin neli tükki ning veel kümne kilone põrandavaas.

Peale põrandavaasi treimist oli mul jaks otsas. Aga mul oli veel savi sõtkutud, siis otsustasin vaaside asemel hoopis mõned kausid treida. Väga suur abi on Hartley & Noble treialustest. 

Väga suur abi on Hartley & Noble treimisalustest. Just selliste suurema põhjaga asjade potikedralt ära tõstmiseks on need suurepärased. Nii nagu treitud asjadega ikka lõpuks kuivatan neid tagurpidi. 

Värskelt treitud kausid.
Värskelt treitud kausid.
Scroll to Top