Miks ma ei tee keraamika tellimustöid…

Ikka ja jälle küsitakse mu käest: kas ma tellimustöid teen? Ausalt öeldes ma teen, aga väga valivalt. Kui nüüd selle peale mõelda, siis peaks tellimustöö olema selline hea lihtne viis, kuidas oma töö eest tasu saada. Kuna keraamikaga tihti peale on nii, et asjad ei liigu kohe uue omanikuni. Seega, mis võiks olla parem kui teha tööd ja see ka kohe maha müüa. Aga reaalsus on natuke teine. Vähemalt minu kogemus on teistsugune. Ma ise tundsin, et ma ujusin oma keraamikaga aastaid vastuvoolu. Selle all ma mõtlen, seda et siis kui mina oma keraamika teed alustasin, siis pigem oli populaarne: liniku muster, valge või beež toon, selline värvitu keraamika. Minu jaoks ei olnud see, midagi mida ma tahaks teha.

Aastate jooksul olen saanud nii mõnegi tellimuse. Aga päriselt valmis teinud olen üpris vähe, kuna kokkuleppimise faasis ma saan aru, et see ei ole midagi, mida ma tahaks teha.

 

Palun tee mulle tellimustööna oma käekirjaga täiesti teistsugust kellegi teise käekirjaga keraamikat.

Kiidetakse taevani!

Kuidas neile meeldib mu tehtud keraamika. Näiteks osutatakse kindale tööle või saadetakse lausa pilt konkreetsest esemest. Siis küsitakse, kas ma tellimustöid teen. NB! see vaas on lihtsalt üks näide.

Super asju teed, aga..

Tellitud töö oleks ilusam ilma tekstuurita või sang peaks olema standard, mitte nii nagu mina seda teen.

Värv on äge, aga...

Tegelikult tahaks valget või beeži. Noh neutraalselt. Looduslikku värvi. Ilusat ja maitsekat asja tahaks.

Vaata seda pilti!

Leidsin sellise töö, palun tee kellegi teise loomingust koopia. Identset asja on vaja.

Üldiselt kipub olema nii, et tegelikult minu looming neid ei huvita. Kuigi alguses kiidetakse väga usinalt, siis üpris ruttu selgub, et nende visioon on täiesti erinev sellest, mida ma tegelikult teen. Mis on kõige hullem on arusaamine, et tegelikult tahetakse siiralt, et ma kopeeriks kellegi teise loomingut. Siis tuleb juba minu vastus väga kiiresti. KINDEL EI. Kui sa tahad kellegi teise tööd, siis mine võta ühendust nendega ja telli nende käest. Nii lihtne see ongi!

On ka neid, kes päriselt minu loomingut hindavad ja ma saan tulla teatud maani vastu tellimustöödega. Aga kui kõik tuleb ümber teha nii, et minu käekirja pole enam üldse näha, siis suure tõenäosusega ma loobun tellimusest. 

Mina tegelen keraamikaga, kuna mulle reaalselt meeldib seda teha ja ma ei näe põhjust, miks ma peaksin tegema asju, mis mulle ei istu ja mis mind ainult ärevaks ja kurvaks teevad.

Scroll to Top